ZDROWE STRAŻE: Wskazówki, jak dać odpocząć oczom

/

Gdziekolwiek spojrzysz, czytasz, robisz zakupy, korzystasz z bankowości lub jesteś rozrywany online za pomocą urządzeń cyfrowych małych i dużych. W rzeczywistości, 62 procent dorosłych korzysta z komputerów, smartfonów, tabletów lub innych urządzeń przenośnych przez pięć lub więcej godzin dziennie, według badania American Optometric Association's 2015 American Eye-Q.

Ponieważ oczekuje się, że korzystanie z urządzeń cyfrowych będzie nadal rosło, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby konsumenci dokonywali mądrych wyborów w zakresie pielęgnacji oczu. Oto trzy proste wskazówki, które pomogą chronić Twój wzrok.

1. Daj swoim oczom odpocząć: Chociaż ciągłe korzystanie z technologii nie powoduje trwałego uszkodzenia wzroku, regularne, długotrwałe korzystanie z technologii może prowadzić do tymczasowego stanu zwanego cyfrowym zmęczeniem oczu. Stan ten może powodować pieczenie lub zmęczenie oczu, bóle głowy, zmęczenie, utratę ostrości, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie lub ból głowy i szyi. Aby zapobiec tym objawom, stosuj zasadę 20-20-20: Rób 20-sekundowe przerwy co 20 minut i oglądaj coś oddalonego o 20 stóp.

2. Bądź bystrym kupującym: Zakupy online mogą być świetne dla niektórych produktów, które nie są indywidualnie wykonane na zamówienie, jak okulary na receptę. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo przewyższają wygodę, jeśli chodzi o okulary. Okulary są inwestycją w zdrowie i muszą być dopasowane na zamówienie, aby były wygodne i precyzyjne, pozwalając pacjentowi zobaczyć swoje najlepsze.

3. Pomijaj skróty: Jeśli chodzi o to, aby naprawdę zobaczyć, co dzieje się z Twoimi oczami, nie ma substytutu dla kompleksowego, corocznego badania oczu przez okulistę. Pomimo chwytliwych roszczeń, naprawdę nie ma na to aplikacji. Kompleksowe, coroczne badanie wzroku jest jednym z najważniejszych, profilaktycznych sposobów na zachowanie wzroku i jedynym sposobem na dokładną ocenę stanu zdrowia oczu, zdiagnozowanie zaburzeń lub chorób oczu oraz określenie, czy potrzebne są soczewki korekcyjne.