Okulary progresywne - jak działają?

/

Soczewki kontaktowe to jeden z najlepszych wynalazków ostatnich dekad, które pojawiły się w optyce. To wszystko za sprawą tego, iż dostarczają one użytkownikom niczym nie ograniczonego komfortu.

Ich noszenie gwarantuje widzenie każdego obiektu, w każdej odległości. W związku z tym, czasy w których musiałeś mieć kilka par okularów - na zawsze odeszły w niepamięć. Co prawda, tego typu soczewki zostały opracowane już kilkadziesiąt lat temu, jednak dopiero teraz ma do nich dostęp właściwie każdy. Co więcej, tym produkcie zastosowano innowacyjną technologię, która umożliwia stuprocentowe dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Okulary progresywne od początku cieszą się zatem ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników, a w odpowiedzi na tę popularność producenci takich szkieł, oprawek zadbali o to, by mieli w czym wybierać. By jednak takie okulary, wzorowo pełniły powierzoną im funkcję musisz nauczyć się z nimi współpracować. Chcąc wyraźnie zobaczyć przedmioty znajdujące się w dużej odległości powinieneś skierować oczy w górną część soczewek. Jeśli chcesz zobaczyć to, co jest blisko Ciebie – powinieneś wzrok skierować na dolną część soczewki. Obiekty średnio oddalone od oczu zobaczysz najwyraźniej, jeśli będziesz kierować oczy w środkowy obszar soczewki.

przystosowanie oczu do okularów progresywnych Największą ich zaletą jest jednak to, że to właśnie dzięki nowoczesnym soczewkom progresywnym proces adaptacji nie jest tak długi jak dotychczas. Właściwie adaptacja dokonuje samoistnie i natychmiastowo! Z odkrycia na nowo soczewek progresywnych szczególnie powinny cieszyć się osoby, u których pogorszenie jakości widzenia nastąpiło po czterdziestym roku życia. Jest to proces o tyle naturalny, co uciążliwy. Okulary progresywne jako jedyne pozwalają na powrót całkowitej ostrości widzenia. Można więc śmiało uznać, że to wspaniała wiadomość dla prezbiopów - jedna para okularów tyle korzyści. Warto zdecydować się na zakup takich szkieł, gdyż nie jest to wydatek, a inwestycja przywracająca radość z życia!!!