Najczęściej zadawane pytania dotyczące soczewek kontaktowych

/

Ponad 30 milionów ludzi w USA nosi soczewki kontaktowe, ale skąd wiesz, czy są one dla Ciebie odpowiednie? Czy są one trudne w pielęgnacji? Czy ograniczają Twoją codzienną aktywność? Jeśli rozważasz założenie soczewek kontaktowych, zapoznaj się z naszymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dotyczące soczewek kontaktowych, a następnie sprawdź, czy jesteś gotowy odłożyć okulary i uzyskać receptę na soczewki kontaktowe podczas następnego badania wzroku.

Kto jest dobrym kandydatem do soczewek kontaktowych?

Każdy może być dobrym kandydatem do soczewek kontaktowych, jeśli tylko zechcesz spróbować! Obecnie możesz znaleźć soczewki kontaktowe dla osób z dwuogniskowymi szkłami, astygmatyzmem, a nawet z suchymi oczami lub ostrymi alergiami.

W jakim wieku dziecko musi być zanim otrzyma soczewki kontaktowe?

Żadne oko nie jest za młode, ani za stare na kontakty. Każdy może nosić soczewki kontaktowe, ale nie każdy jest gotowy na podjęcie tej odpowiedzialności. Upewnij się, że Twoje dziecko jest gotowe do dokładnego czyszczenia soczewek każdej nocy, nie będzie przypadkowo spało w soczewkach i będzie chciało nosić ze sobą płyn do soczewek i zapasowe etui w razie dyskomfortu.

Jakie rodzaje soczewek kontaktowych są dostępne?

Soczewki kontaktowe różnią się pod względem harmonogramu wymiany, czasu noszenia i materiału, z którego są wykonane. Niektóre soczewki kontaktowe mogą być noszone przez miesiąc, podczas gdy inne muszą być wyrzucane codziennie. Niektóre soczewki kontaktowe mogą być nawet noszone na noc. Twój lekarz może pomóc Ci zdecydować, który typ soczewek jest najlepszy dla Twoich oczu i Twojego stylu życia.

okulary

Czy mogę nosić soczewki kontaktowe na basenie lub pod prysznicem? Jeśli zapomniałem płynu do soczewek kontaktowych, czy mogę użyć wody z kranu?

Jest wiele powodów, dla których NIGDY nie powinieneś pozwolić, aby woda dotykała Twoich soczewek kontaktowych. Nawet jeśli woda jest bezpieczna do picia, może zawierać chemikalia lub pasożyty, które mogą zaszkodzić Twoim oczom. Ponadto, w przeciwieństwie do roztworu, Twoje soczewki kontaktowe mogą wchłaniać wodę, co powoduje zmianę ich kształtu. Oznacza to, że soczewki kontaktowe nie będą już prawidłowo dopasowane do Twojego oka, co może prowadzić do zadrapania rogówki.

Czy soczewka kontaktowa może zgubić się za moim okiem?

Nie, nie bój się nosić soczewek kontaktowych! Wewnątrz Twojego oka znajduje się membrana, która uniemożliwia soczewce dostanie się do tyłu głowy. Jest możliwe, że soczewka kontaktowa utknie w powiece, ale nie wpadaj w panikę. Zamknij oko, delikatnie potrzyj powiekę, a soczewka kontaktowa powróci.

Co mam robić najpierw: zakładać soczewki kontaktowe czy nakładać makijaż?

Przed nałożeniem balsamu, kremu nawilżającego lub podkładu, najpierw upewnij się, że Twoje ręce są czyste i suche, a następnie włóż soczewki kontaktowe. Makijaż zawiera olejki i pudry, które przyklejają się do soczewek kontaktowych i podrażniają oczy.

Jakie są inne wskazówki dotyczące makijażu dla osób noszących szkła kontaktowe?

1. Twoje soczewki kontaktowe będą przyciągać olej i staną się zmętnione, więc staraj się używać produktów bezolejowych, szczególnie wokół oczu.

2. Przestań nakładać makijaż na gzyms powieki! Może to spowodować suchość oczu, zabrudzenie soczewek lub szwy.

3. Pomiń grudkowaty tusz do rzęs, dodatkowe cząsteczki mogą wpaść do oczu i uwięzić się pod soczewkami.

4. Poświęć dodatkowe 15 sekund na upewnienie się, że Twoje soczewki są naprawdę czyste od olejków i cząsteczek makijażu.