Noszenie soczewek kontaktowych w ciąży?

/

Wiele kobiet doświadcza zmian w widzeniu podczas ciąży. Mimo że jest to całkowicie normalne, może prowadzić do nieoczekiwanych problemów. Aby móc w pełni nosić i odżywiać drugie życie, ciało musi się przystosować. Dlatego też w czasie ciąży może dojść do zmiany Twojego dotychczasowego stanu wzroku. Jeśli często używasz soczewek kontaktowych i jesteś w ciąży, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak poradzić sobie z tą nieoczekiwaną zmianą.

W czasie ciąży kształt oka może ulec zmianie z powodu nieregularności w ciśnieniu krwi. Jest to efekt ciąży i jest to całkowicie normalne. Ale i tak nieuniknionym skutkiem ubocznym jest obrzęk rogówki. W rzeczywistości nie poczujesz, że oczy puchną, ale może się okazać, że Twoje soczewki kontaktowe lub okulary nie korygują już prawidłowo Twojego wzroku.

Nie należy się niepokoić, jeśli pojawi się nieostre widzenie lub inny dyskomfort. Jeśli chodzi o kontakty, problem będzie najprawdopodobniej polegał na tym, że nie pasują one już do rogówki, powodując dyskomfort.

Również w tym przypadku jest to normalne i można to łatwo skorygować za pomocą nowej pary kontaktów lub okularów. Zalecamy, abyś umówiła się na wizytę u swojego okulisty co najmniej dwa razy w czasie ciąży.

Po ciąży rogówka może nie powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Nowy kształt nie będzie widoczny, ponieważ zmiany są tak małe, ale Twój wzrok może się trwale zmienić. Ponieważ nie można tego przewidzieć z wyprzedzeniem, należy rozważyć dwa poniższe tymczasowe rozwiązania problemu zaburzonego widzenia w czasie ciąży.

ciąża

Nowe okulary

Kiedy Twój lokalny optyk określi stan Twojego wzroku, istnieją dwa sposoby na jego skorygowanie. Okulary są idealne jako rozwiązanie tymczasowe, jeśli jesteś przyzwyczajona do noszenia soczewek kontaktowych. Spójrz na okulary jak na okazję do wypróbowania, jakie to uczucie patrzeć ponownie przez parę oprawek. Ponieważ Twój wzrok nie jest już taki sam, nie wystarczą Ci stare okulary. Zapytaj swojego optyka o kilka modnych alternatyw.

Soczewki kontaktowe

Aby kupić nową parę soczewek kontaktowych, potrzebujesz recepty od swojego okulisty. Pamiętaj, że Twój wzrok nie jest już taki sam i kupno pary na podstawie starej recepty wcale nie poprawi Twojego wzroku.