Dlaczego okulary należy kupować u okulisty

/

W branży okulistycznej istnieje rosnący i prężnie rozwijający się rynek okularów sprzedawanych po bardzo obniżonych cenach. W telewizji i radiu można zobaczyć i usłyszeć reklamy tych firm, a w poczcie można znaleźć kolorowe ulotki z kuponami. Nawet czytając ten artykuł online, możesz zobaczyć banery reklamowe dla okularów zniżkowych wyskakujące w przeglądarce internetowej na następny tydzień. Czy po obejrzeniu tych wszystkich reklam warto wziąć kopię swojej recepty i kupić okulary po cenie, która wydaje się zbyt dobra, by mogła być prawdziwa?

Okulary to bardzo precyzyjne instrumenty, które są cenione w różnym stopniu przez różne osoby. Wykonanie okularów na receptę w gabinecie okulistycznym zapewnia poziom jakości, odpowiedzialności i dostosowania do indywidualnych potrzeb, co może sprawić, że warto zachować wszystkie potrzeby w zakresie opieki okulistycznej u swojego lekarza.


Głównym powodem, dla którego pacjenci badają oczy w niezależnym gabinecie okulistycznym, jest jakość opieki, jaką otrzymują. Pacjenci cenią sobie dobrego lekarza, któremu ufają, a także najwyższy poziom opieki, aby upewnić się, że ich recepta jest idealna. Gdy recepta jest realizowana gdzie indziej, jakość badania wzroku może nie przełożyć się na jakość okularów; recepta jest tylko tak dobra, jak okulary, w których została zrealizowana. Utrzymywanie wszystkich aspektów opieki okulistycznej w jednym gabinecie zapewnia poziom odpowiedzialności i doskonałości, któremu trudno dorównać. W wielu przypadkach okulary można dostosować do indywidualnych potrzeb, co może być zatwierdzone lub zlecone przez lekarza w zależności od zastosowania okularów.

Pacjenci często twierdzą, że koszt okularów w gabinecie lekarskim jest zbyt wysoki i wykorzystują to jako powód, aby zrealizować receptę w innym miejscu. Można to łatwo rozwiać w przypadku pacjentów, którzy korzystają z ubezpieczenia wzroku przy zakupie okularów. Prawie wszystkie plany ubezpieczenia wzroku mają stałe koszty, dodatki i dopłaty, które mogą pokryć koszty oprawek i soczewek. Koszty te będą takie same u każdego ubezpieczonego w sieci. Dlatego najsensowniej jest zlecić wykonanie okularów optykom zatrudnionym w gabinecie.


Innym powodem, dla którego warto docenić okulary produkowane w gabinecie okulistycznym, jest jakość używanych soczewek i sposób ich produkcji. Większość wysokiej jakości soczewek i metod ich obróbki jest dostępna wyłącznie w niezależnych gabinetach lekarskich. Soczewki z powłokami przeciwodblaskowymi, takie jak Eyezen, Varilux X-Design i Crizal, są jedynie imitowane, a nie powielane, przez sieci sklepów i sprzedawców internetowych. Okulary wysokiej jakości powstają, gdy pomiary i dopasowanie recept przeprowadza wykwalifikowany optyk. W niezależnym gabinecie okulistycznym mamy gwarancję, że zespół wykwalifikowanych i dobrze wyszkolonych optyków zapewni pacjentowi okulary, które będą wygodnie pasować i będą miały dokładną receptę.


Warto wiedzieć, że w przypadku niektórych sprzedawców internetowych, którzy pozwalają pacjentom samodzielnie dokonywać pomiarów i wysyłać do domu okulary na receptę, istnieje problem z ich jakością. Okulary te często wymagają znacznych poprawek, aby zapewnić prawidłowe widzenie i komfort. Zdarza się, że soczewki nie są wykonane dokładnie według recepty lekarskiej.


Ostatnie badania przeprowadzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Optometryczne (AOA) we współpracy z National Vision Council wykazały, że:

  • Z 200 okularów zamówionych przez Internet, otrzymano tylko 154 pary
  • 8% miało nieprawidłowe recepty
  • 29% soczewek dla dorosłych nie przeszło testów bezpieczeństwa
  • 25% soczewek dla dzieci nie przeszło testów bezpieczeństwa


Liczby te mają wpływ na wygodę i jakość wykonania okularów przez lekarza okulistę. Okulary są potrzebne do korekcji wzroku, gdy nie można używać soczewek kontaktowych. Jeśli dobra para okularów jest wykonana przez okulistę, jest mniej miejsca na błędy. Niektórzy mogą uznać, że oszczędność pieniędzy jest większym priorytetem niż dobre widzenie, jednak wysokiej jakości okulary starczają na znacznie dłużej niż słodka okazja.