Kwiecień jest Miesiącem Bezpieczeństwa Oczu Kobiet

/

Według ostatnich badań Prevent Blindness, The Future of Vision: Forecasting the Prevalence and Costs of Vision Problems, kobiety stanowią większość z 4,4 miliona Amerykanów w wieku 40 lat i starszych, którzy są niedowidzący lub niewidomi. Więcej kobiet niż mężczyzn cierpi na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej, zaćmę i jaskrę. W nadchodzących latach liczby te będą nadal rosły.

Chociaż nie ma lekarstw na te choroby, wiele z ich skutków można zmniejszyć poprzez wczesne wykrywanie i leczenie. Niedawno przeprowadzona ankieta internetowa w imieniu organizacji Prevent Blindness wykazała jednak, że jedna na cztery kobiety nie poddała się badaniu wzroku w ciągu ostatnich dwóch lat. Koszt był wymieniany jako powód numer jeden zarówno przez te, które miały, jak i te, które nie miały ubezpieczenia wzroku. Inne wymieniane powody to problemy z transportem i bycie "zbyt zajętym", aby umówić się na wizytę.

Wyniki ostatniego sondażu są alarmujące w połączeniu z wynikami sondażu Prevent Blindness przeprowadzonego w zeszłym roku przez Harris Poll, który wykazał, że:

  • Mniej niż 10% Amerykanek zdaje sobie sprawę, że kobiety są bardziej narażone na ryzyko trwałej utraty wzroku niż mężczyźni.
  • 86% błędnie uważa, że mężczyźni i kobiety są narażeni na takie samo ryzyko
  •  5% uważa, że mężczyźni są bardziej narażeni na ryzyko

wzrok

Organizacja Prevent Blindness ogłosiła kwiecień Miesiącem Zdrowia i Bezpieczeństwa Oczu Kobiet, starając się edukować kobiety na temat kroków, które mogą podjąć już dziś, aby pomóc im zachować wzrok w przyszłości.

Grupa stworzyła również program, See Jane See: Women's Healthy Eyes Now, aby zapewnić bezpłatną edukację i zasoby na temat wszystkiego, od chorób oczu, przez bezpieczeństwo kosmetyków, po zmiany wzroku w czasie ciąży. Cenne informacje i nowe dane dotyczące wielu tematów związanych ze zdrowiem wzroku kobiet na każdym etapie życia można znaleźć na stronie SeeJaneSee.org. Ponadto, strona zawiera również sekcję napisaną przez wiodących ekspertów na tematy od znaczenia badań okulistycznych po wpływ palenia na wzrok.

"Zdrowy wzrok to coś, co często uznajemy za pewnik, dopóki nie zacznie nam umykać" - powiedział Hugh R. Parry, prezes i dyrektor generalny organizacji Prevent Blindness. "Chcemy zachęcić kobiety, aby weszły na ścieżkę prowadzącą do zdrowego wzroku przez całe życie, umawiając się na badanie dylatacyjne oczu już dziś!".

Prevent Blindness zaleca również:

- • rzucenie palenia

- przyjmowanie suplementów (zatwierdzonych przez lekarza)

- dowiedzenie się o rodzinnej historii chorób oczu

- przyszłe matki powinny być świadome możliwych zmian wzroku w czasie ciąży

- wszystkie kobiety w ciąży lub planujące ciążę, u których zdiagnozowano cukrzycę, powinny poddać się pełnemu badaniu dna oka

- nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i kapelusz z rondem na zewnątrz

- bezpiecznie używać kosmetyków

- bezpiecznie używać soczewek kontaktowych