Już dziś należy poważnie podejść do kwestii bezpieczeństwa oczu w domu

/

Porady dotyczące bezpieczeństwa oczu w domu

Dom może być niebezpiecznym miejscem, jeśli nie jesteśmy świadomi zagrożeń, które nas otaczają. Dotyczy to w szczególności oczu i wzroku. Prawie połowa wszystkich poważnych urazów oczu ma miejsce w domu lub w jego pobliżu, a większości z nich można zapobiec dzięki odpowiedniej świadomości i ostrożności. Niezależnie od tego, czy gotujesz, sprzątasz, zajmujesz się pracami ogrodowymi czy naprawami w domu, ważne jest, abyś był świadomy możliwych zagrożeń dla Twoich oczu i podjął środki zapobiegawcze, aby je chronić.

Zaleca się, aby każde gospodarstwo domowe miało pod ręką przynajmniej jedną parę ochronnych okularów do wykorzystania podczas wykonywania czynności, projektów lub zadań, które mogą stanowić zagrożenie dla oczu. Chociaż okulary ochronne mogą zmniejszyć ryzyko urazu oczu o 90%, w rzeczywistości tylko 35% Amerykanów nosi okulary ochronne podczas zadań, które mogą być niebezpieczne dla ich oczu. Takie działania mogą obejmować następujące czynności:

Używanie niebezpiecznych lub szkodliwych substancji chemicznych: Wiele substancji, takich jak chemikalia do czyszczenia, jest niebezpiecznych i może być przyczyną poważnych urazów oczu i oparzeń przy kontakcie. W rzeczywistości środki czyszczące stosowane w gospodarstwie domowym, takie jak wybielacz, powodują 125 000 urazów oczu rocznie.

Bliskość latających odłamków: Zwłaszcza podczas pracy na podwórku przy koszeniu, przycinaniu, łopianowaniu i ścinaniu, gruz i cząstki mogą być wyrzucane w powietrze, które mogą dostać się do oka. Dotyczy to zarówno osób faktycznie zajmujących się ogrodnictwem, jak i osób postronnych.

Używanie ostrych narzędzi: Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z łopatami i klipsami, czy młotkami, gwoździami i śrubami, ważne jest, aby chronić oczy. Wiele urazów oczu jest spowodowanych przez narzędzia, które są źle obsługiwane, upuszczone lub używane nieostrożnie.

Pociski: Latające obiekty stanowią poważne zagrożenie dla oczu, szczególnie w przypadku elektronarzędzi, gwoździ i śrub. Nigdy nie używaj elektronarzędzi bez okularów ochronnych.

Jeśli chodzi o wybór okularów ochronnych, istnieją pewne wymagania, które zostały ustanowione przez Occupational Safety and Health Administration (OSHA), aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Nasi eksperci od okularów chętnie pomogą Ci znaleźć najlepszą ochronę oczu dla Ciebie i Twojej rodziny.

Podsumowując: kieruj się zdrowym rozsądkiem i bądź EyeSmart, zwłaszcza jeśli w pobliżu są dzieci, dla których stanowisz przykład.